العربیه English

برش رول به رول استیل 304

نوشته شده توسط: مدیر سایت | بازدید: 1,326 | منتشر شده در تاریخ: دوشنبه 1398/07/29

<?php echo $post['post_title']  ?>

برش ورق استیل 304

ویژگی های استیل 304

یکی از محبوب ترین ویژگی های این فلز ضد زنگ بودن آن است که در کنار استفاده از آلیاژهای دیگر مانند کرم و نیکل باعث شده تا به یکی از بهترین فولاد های ضد زنگ در رنج قیمتی خود شود.
در ساخت این آلیاژ از عناصر ضد مغناطیس مانند نیکل و کرم که باعث ایجاد خاصیت الکتریکی کمتر در آن می باشد و همچنین گرمایش کمتری نسبت به فلزهای رنج خود را دارد.
این فلز در برابر خوردگی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان داده است و این ویژگی در کنار شکل پذیری راحت آن باعث شده که استفاده از آن بسیار زیاد شود.
به دلیل اینکه استیل 304 و 316 بسیار به هم شبیه می باشند و تشخیص آن بسیار دشوار می باشد خالی از لطف نیست تا نگاهی به تفاوت آن دو بیاندازیم:

تفاوت ها وشباهت های بین استیل 304 و 316

بیشترین تفاوت بین این دو فلز در درصد استفاده ی نیکل و کروم در ساخت آنها می باشد به طوریکه در ساخت استیل 304 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل و در استیل 316 ، 16 درصد کروم و 10 درصد نیکل استفاده شده و به غیر از این فلز 316 دارای 2 درصد مولیبیدن برای مقاومت بیشتر در برابر خوردگی می باشد.
برای برش استیل از دستگاهی به نام cnc استفاده می شود ؛ که در ادامه به توضیح مفصلی راجع به آن می پردازیم:

دستگاه برش لیزری یا cnc

از این دستگاه در صنایع مهم دیگری CNC به منظور برش و حکاکی فلزاتی مانند استیل از دستگاه برش لیزری استفاده می شود ؛ برای مثال می توان به صنایع چوب و.... اشاره کرد. Cnc مخفف Computer Numerical Control و به معنی کنترل عددی رایانه می باشد.
در واقع این رایانه با کمک نرم افزار هایی که درون خود دارد و اعداد و ارقامی که متناسب با برش به آن می دهیم ، برش را بادقت بسیار بالا انجام می دهد. این کامپیوتر شامل یک حافظه می باشد که برنامه های لازم جهت راه اندازی دستگاه و برش و انواع داده ها را در خود ذخیره می کند. تا درصورت نیاز بتوان آن ها را کد نویسی دوباره کرد و یا آن ها را تغییر داد.
قبل از مجهز شدن این دستگاه به رایانه کوچک ، از کارت های پانچ شده برای برنامه ریزی آنها استفاده می شد.
این دستگاه قادر می باشد تا انواع برش را در انواع ورق ها انجام دهد اما انتخاب درست متریال آن تاثیر زیادی بر روی نوع برش آن دارد.
این دستگاه می تواند انواع فلزهای مختلف مانند الومینیوم، مس، برنج و انواع متریال های غیرفلزی مانند چوب و فایبرگلاس را برش دهد.
این دستگاه از ابزار های مختلفی برخوردار می باشد که از مهمترین آنها دستگاه تراش ، فرز و دستگاه حفاری می باشند.
برای مثال یکی از کاربردهای مهم ابزار فرز در این دستگاه توانایی بریدن قسمت های سخت متریال ها و یا صاف کردن سطوح مورد نظر می باشد که در حکاکی بسیار مفید می باشد.