العربیه English

برش رول به رول استیل 430

نوشته شده توسط: مدیر سایت | بازدید: 871 | منتشر شده در تاریخ: دوشنبه 1398/07/29

<?php echo $post['post_title']  ?>

برش ورق استنلس استیل 430

قبل از توضیح چگونگی برش استیل 430 بهتر است ابتدا کمی به توضیح در رابطه با آن بپردازیم
در بازار دو نوع ورق استیل موجود می‌باشد که یک سری تفاوت‌ها میان این دو استیل وجود دارد.
نوع اول به استیل نگیر معروف است و کل استیل های دسته ی 300 ، مانند استیل 316 ، استیل 304 ، استیل نسوز و..... . زیرمجموعه ی این گروه است.
ویژگی اصلی این نوع فلز ضد مغناطیس بودن آن می باشد که باعث می شود آهن ربا به آن نچسبد.

نوع دیگر استیل معروف به فلز استیل بگیر که به دلیل خاصیت مغناطیسی آن در قبال استیل بودنش به (بگیر) معروف شده است. کل استیل های دسته ی 400 زیرمجموعه ی این گروه می باشد درنتیجه فلز استیل 430 که مورد بحث ما می باشد در این دسته قرار می گیرد .

در ادامه به توضیح مفصلی از ورق استیل 430 می پردازیم:

معرفی فلز استنلس استیل 430

این فلز یکی از بهترین و محبوب‌ ترین نوع فلز استنلس استیل می باشد که در قبال قیمت پایین آن امکانات متعددی را دارا می‌باشد.
فلز استنلس استیل از آلیاژهای آهن ، کربن ، کروم ، نیکل و منگنز تشکیل می‌شود؛ برای افزایش مقاومت این فلز از مولیبیدن استفاده می کنند.

ویژگی‌های محبوب این فلز:

این فلز متنوع به دو صورت مات و براق در بازار موجود می باشد که مشتریان این نوع از استیل بنا به استفاده خود می توانند رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنند.
از ویژگی های مهم این فلز که باعث می شود آن را به فولادی محکم و با شکل پذیری بالا تبدیل کند استفاده از کربن کم و استفاده‌ زیاد کروم به‌جای آن می باشد.
همچنین این فلز استیل از انعطاف پذیری بالایی در کلاس خود برخوردار می باشد که این باعث می شود در همه صنایع مانند صنایع ساخت مخزن برای مواد غذایی که نیاز به شکل پذیری راحت دارد بکار بیاید.
همچنین به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی در ساخت اتاقک های کوچک مانند ساخت اتاقک آسانسورها و در ساخت نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ همین عامل باعث شده تا پرفروش ترین استیل موجود در دسته ‌400 قرار بگیرد؛ همچنین مقاومت در برابر خوردگی در استیل های سری 400 کم تر از استیل های سری 300 می باشد.
تولید این ورق‌ها بیشتر در شرق آسیا مانند کشورهای چین ، روسیه و تایوان صورت می گیرد.
بهتر است هنگام خرید حواستان جمع باشد زیرا که این فلز بسیار شبیه به فلز استیل 434 می باشد به همین دلیل لازم است که به توضیح تفاوت ها و شباهت های میان آن دو بپردازیم.

شباهت ها و تفاوت های بین استیل 430 و استیل 434:

درکل اگر بخواهیم به فلز دیگری که ویژگی های آن شبیه به این فلز استیل باشد اشاره کنیم؛ می توانیم به فلز استنلس استیل 434 اشاره نماییم. بیشتر تفاوت بین استیل 430 و استیل 434 وجود مقداری مولیبیدن در استیل 434 می باشد. وجود این ماده باعث می شود مقاومت در برابر خوردگی در استیل افزایش یابد. این استیل در ابعاد مختلفی ظاهر می شود که برای محاسبه قیمت استیل 430 پارامترهایی که مهم می باشند که عبارتند از:

  • ضخامت ورق به میلیمتر
  • طول ورق که به ترتیب به صورت 6 و یا 3 متری و یا پیچ شده (رول)

برش ورق استیل 430:

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد برای برش ورق های استیل از دستگاهی استفاده می شود به نام دستگاه برش لیزری CNC.
همانطور که گفته‌ شده cnc دارای یک میکرو کامپیوتر می باشد که باعث می شود دستگاه مانند ربات کار کند.
این دستگاه می تواند با برش بخش هایی از فلزات آن ها را به اشکال مختلفی تبدیل کنند.